Post Scriptum Dent

Produkty stomatologiczne i protetyczne

Pokrywanie implantów dentystycznych materiałem kościozastępczym przed procesem umieszczania ich w kości sprzyja łatwiejszemu osadzaniu i adaptacji wszczepu lepiej niż w przypadku użycia tradycyjnego tytanu. 

Doktorbart - Dentysta PoznańWskazują na to najnowsze badania przeprowadzone pod kierownictwem J.D. Santos z Instytutu Inżynierii Medycznej w Portugalii. Badacze z Instytutu odkryli, że chociaż tytan nie przyczynia się do wywoływania reakcji ze strony układu odpornościowego, to niewystarczająco inicjuje on powstawanie i odbudowę tkanki kostnej i naczyń krwionośnych wokół implantu 

Zespół z Portugalii eksperymentował z pokrywaniem tytanowych implantów materiałem kościozastępczym. Materiał ten zawiera wzmocniony hydroksyapatyt wraz z drobnymi cząsteczkami szkła. 

U 7 pacjentów lekarze pokryli 27 tytanowych implantów materiałem kościozastępczym. 

Wykonane badanie rentgenowskie przed i po przeprowadzonym zabiegu, a także w odstępie 3 i 6 miesięcy od interwencji, pozwalały zespołowi oszacować jak dobrze implanty osadziły się w kości i zainicjowały wzrost tkanki kostnej w miejscu wszczepu i brak ubytku tkanki kostnej wokół wszczepu w żuchwie pacjentów. 

Badacze odkryli, że użycie materiału okrywającego implant zwiększa jego bioaktywność oraz sprzyja adaptacji nowego uzupełnienia do kości.(mz) 

na podstawie: dentistry.co.uk /dentonet

 

Nawiązując do tematu proponujemy Ha Biocer w granulkach  >>>>>