Post Scriptum Dent

Produkty stomatologiczne i protetyczne

Wiele chorób ogólnoustrojowych jest wynikiem niedostatecznej higieny jamy ustnej.
Coraz więcej badań epidemiologicznych wykazuje, że wiele chorób na które cierpimy - między innymi choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego, a nawet niska waga urodzeniowa dzieci - mają swoje źródło w niedostatecznej higienie jamy ustnej.

Przyczyną większości zapaleń przyzębia (paradentoza - choroba infekcyjna tkanek przyzębia) sąbakterie płytki nazębnej, które osadzają się ciągle na powierzchni naszych zębów. W jamie ustnej bytuje ok. 300 gatunków bakterii, które są odpowiedzialne za powstawanie i rozwój zmian chorobowych.


Brak regularnego usuwania płytki nazębnej, spowodowany niedostateczną dbałością o higienę jamy ustnej i zębów, prowadzi do szybkiego powstania kamienia nazębnego. Kamień nazębny jest zmineralizowaną (zwapniałą) płytką nazębną, a jego powstawanie rozpoczyna się już po kilkudziesięciu godzinach od ostatniego mycia zębów!

Skład kamienia nazębnego to przede wszystkim substancje występujące w naszej ślinie, baterie próchnicotwórcze, złuszczone komórki błony śluzowej, wapń, fosfor, resztki pokarmowe. 

Kamień nazębny, ze względu na swoją dużo większą twardość, nie może być usunięty przy użyciu typowych narzędzi wykorzystywanych w higienie jamy ustnej takich jak szczoteczka do mycia zębów, nić dentystyczna, płyny do płukania jamy ustnej i zębów. 

Zgromadzone w płytce bakteryjnej, a w szczególności w kamieniu nazębnym bakterie, przedostają się w głąb kieszonek dziąsłowych wywołując stan zapalny i powstanie patologicznych zmian miejscowych, które ostatecznie prowadzą do zaniku kości wyrostka zębodołowego, zniszczenia aparatu więzadłowego, rozchwiania i utraty zębów.

Pierwszymi objawami zapalenia przyzębia jest odsłonięcie szyjek zębów przy jednoczesnym zapaleniu dziąseł. W ostrych stanach procesowi zapalnemu towarzyszy ból i krwawienie z dziąseł.

Te same bakterie są także odpowiedzialne za zwiększenie ryzyka rozwoju zmian ogólnoustrojowych:

•    Zwiększone ryzyko występowania chorób sercowo-naczyniowych: od 2 do 7 razy*
•    Zwiększone ryzyko występowania przewlekłych chorób dróg oddechowych: od 4 do 5 razy*
•    Zwiększone ryzyko niskiej wagi urodzeniowej dzieci: o ok. 7,5%*
* w porównaniu do osób dbających należycie o higienę jamy ustnej.

Kompleksowa i regularna higiena jamy ustnej i zębów jest najlepszą receptą na nasze zdrowie, dobre samopoczucie i piękny uśmiech. 

W oparciu o wiele lat doświadczeń i sukcesów w dziedzinie leczenia i higieny jamy ustnej oraz wiedzę wyspecjalizowanych w rozwoju produktów stomatologicznych pracowników naukowych Firmy InterMed Pharmaceutical Laboratories S.A./Oral Care Division/TACTICA Pharmaceuticals oddaje do Państwa dyspozycji unikalne w składzie produkty, otwierające nowe możliwości w leczeniu i profilaktyce stomatologicznej.

 

 

Chlorhexil 0,12%

Chlorhexil Extra 250ml

Tactisept płyn 250 ml

Tactisept żel

 

 

http://www.tactica4dent.pl